BMW 635CSi 
Sheriff

635CSi M30 - 218 koní, 305 Nm -1984
nyní po přestavbě na BiTurbo - přes 400 koní

5kvalt manuál se špérou
podvozek Bilstein, H&R
kola 14", 15", 16", 17", 18"
interiér - sportovní odlehčené sedačky, zbytek odlehčeno
sportovní čtyřramenný volant Hartge
hliníková řadící páka
policejní stroboskopy a houkačka
---
po koupi nový brzdový akumulátor, silentbloky motoru, diferenciálu

auto bylo zanedbané po 12 letech stání, tak mu průběžně věnuji péči a nové díly

Je to Lenčin miláček :) 


Abych se přes zimu nenudil dostal jsem od ženy úkol, že chce tuhle sezónu driftovat se šestkou. Celou záležitost nám ulehčil ježíšek, který nám naježil černou šestku ve stavu spousta práce  aff ale s příjemnými bonusy minimum koroze, špéra, manuál, podvozek Bilstein B6 a H&R pružiny.

Auto jsme vyzvedávali kousek samozřejmě v den kdy napadnul sníh a podmínky byly veskrze nahouby, ale to nám radost nekazilo. Horší to bylo se stavem auta, který se jevil docela zbědovaně - auto po americkém vojákovi působícím v německu toho času cca 12 let mimo provoz. Motor šel jen na pět válců, něco bouchalo na podvozku, interiér rozebraný, většina elektriky nefunkční, dveře nešlo ani zavřít, lehká bouračka na čumák. Naštěstí už jsem pár šestek viděl a zhodnotil správně potenciál auta ale o tom až o pár řádků níže.

nejvážnější závada byla chod motoru na 5 válců - uhádali jsme na to slevu, ale byl to risk - po změření tlaků ve válcích a zkoušce zapalovacího systému bylo jasné že jde o problém s palivem - po podrobném zkoumání jsem zjistil, že někdo vyměnil vstřik na pátém válci za novější s vyšším odporem. Následovala tedy výměna za správný typ a voilá z motoru byl zas šestiválec.

práce dost brzdila zima a sníh, ale v mezidobí jsem opravil ten čumák a spousty elektrických záležitostí


Píťák nevědomky dodal nějaká kolečka


pak jsme začali řešit nějaké polepy na závody


tady s britskou ségrou


pak ještě vykrvácet za nový brzdový akumulátor, silentbloky motoru a diferáku, viskospojku větráku, oleje, filtry a kdovíco ještě

a hurá otestovat na letiště
a pak zas pěkně domů vychytat poslední mušky před závody


---
prvních závodů v Sosnové jsme se zúčastnili tento víkend - byl to pro nás spíš test, než závody - ale auto fungovalo, Lenka se s ním sžila a je tedy se na co těšit pro příště  (já jsem s auto vyzkoušel na chvilku při představení jezdců a taky jsem byl spokojen)---


přestavba na BiTurbo
:-)